Jak skonstruować dobry opis produktu?

Jak skonstruować dobry opis produktu?
Wchodząc do sklepu stacjonarnego, możemy samodzielnie obejrzeć oferowane towary, dotknąć je i ocenić. Rzecz ma się jednak zgoła inaczej w przypadku produktów kupowanych przez Internet. Musimy opierać się na zdjęciach i ich opisach, które powinny udzielać nam wyczerpujących informacji. Nasuwają się zatem pytania, jak skonstruować dobry opis produktu i co powinien zawierać, aby przyciągać zainteresowanie odbiorców i być przyjaznym wyszukiwarce Google. Ważne jest bowiem nie tylko umieszczenie najważniejszych informacji, ale też odpowiednie i czytelne ich przekazanie.

Sposób przekazu treści 

Jako że opis produktu to tekst przede wszystkim o charakterze informacyjnym, powinien zawierać niezbędne i najważniejsze kwestie na jego temat. Nie znaczy to wcale, że potencjalni klienci chcą czytać wyłącznie suche fakty. Można nieco wpływać na wyobraźnię odbiorcy, pamiętając jednak o umiarze i fakcie, że nikt nie lubi czytać długich bloków tekstów (zwłaszcza jeśli niewiele wnoszą). Aby dany tekst lepiej się czytało, można go podzielić na akapity czy wydzielić najważniejsze podpunkty. Podobną rolę pełni wykorzystanie wewnątrz opisów śródtytułów oraz pogrubień jedynie najistotniejszych elementów treści. Rzadko bowiem dany klient czyta całość opisu, skupiając się najczęściej na wyłącznie interesujących go kwestiach.

Znaczenie słów kluczowych 

Podczas tworzenia tekstów na strony www sklepów intenetowych nie powinno pomijać się zasad SEO, które odgrywają fundamentalną rolę w pozycjonowaniu danej witryny. Szczególną funkcję pełnią słowa kluczowe, które mają za zadanie sprawić, że potencjalny klient prędzej trafi na oferowany przez dany sklep on-line produkt. Użytkownicy Internetu bardzo często wykorzystują wyszukiwarkę Google do znalezienia interesujących ich produktów, która pozycjonuje wysoko wartościowe treści zawierające słowa kluczowe umieszczane we właściwych miejscach.
 

Teksty muszą być unikalne 

Szczególnie często popełnianym i niosącym negatywne konsekwencje błędem jest wykorzystywanie opisów pochodzących od producentów na własnej stronie internetowej. Są one z reguły wykorzystywane przez co najmniej kilka stron, co wyłapuje od razu wyszukiwarka Google, pozycjonując te witryny w odległych wynikach wyszukiwania Google. Kolejnym popełnianym często błędem jest wykorzystywanie jednego tekstu lub jego bazy do opisania całej grupy produktowej. Kopiowanie treści nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Zespół doświadczonych specjalistów pracujących w agencji interaktywnej Argonium może zająć się profesjonalnym tworzeniem opisów produktów, kategorii i podkategorii dla Twojego biznesu, co z pewnością nie pozostanie bez wpływu na efekty sprzedażowe.